З 01.2018 і по 12.2022 на кафедрі фізколоїдної хімії виконується науково-дослідна роботи за темою: «Дослідження синтетичних, фізико-хімічних та біологічних властивостей похідних 5-арил- та 5-гетерил-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолів».
Старший викладач Щербак Марини Олексіївни
Тема: «Дослідження синтетичних, фізико-хімічних і біологічних властивостей 4-аміно-5-(2-, 3-, 4-нітрофеніл)-1,2,4-тріазол-3-тіонів та їх N- і S-заміщених».
Асистентом Самелюком Юрієм Геннадійовичем
Тема: «Синтез та дослідження біологічно активних похідних 1,2,4-тріазол-3-тіону, що містять метоксифенільні замісники»
Асистентом Кучерявим Юрієм Миколайовичем
Тема: «Синтез, модифікація і властивості 5-(феноксиметилен)-4-R-1,2,4-тріазол-3- тіонів та їх похідних»
Асистентом Фроловою Юлією Сергіївною
Тема: «Створення нових біологічно активних сполук в ряду 5-(1H-тетразол-1-іл)-4-R-3-тіо(аміно)-1,2,4-тріазолу»
Заочного аспіранта Ігнатової Тетяни Вікторіни
"Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 4-R-5-фенетил-2,4-дигідро-3Н-1,2,4-тріазол-3-тіонів та їх заміщених"
Пошукові роботи здійснюють також випускники та студенти нашого університету, що працюють у науковому гуртку кафедри.
На кафедрі проводиться дослідження широкого спектра фармакологічних досліджень стосовно нових синтезованих сполук в результаті яких відібрано найбільш активну речовину, а саме морфоліній 2-(5-(4-піридил)-4-(2-метоксифеніл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо)ацетат. На основі даної речовини створено потенційний оригінальний малотоксичний нейропротекторний лікарський засіб з адаптогенними властивостями «ТІОМЕТРІЗОЛ» антиоксидантного і протиішемічного механізму дії, що має значні нейропротективні властивості. Препарат є актуальним та потрібним, оскільки мозкові інсульти в даний час є однією з основних причин смертності та інвалідності у світі.
Лабораторія ультрависокоефективної рідинної хромато-мас-спектрометрії на кафедрі фізколоїдної хімії почала свою роботу з лютого 2014 року. Провідним спеціалістом, що виконує дослідження, є к.фарм.н., доцент Варинський Борис Олександрович.
Лабораторію забезпечено апаратним комплексом Agilent 1260 Infinity HPLC System (дегазатор, бінарний насос, автосамплер, термостат колонки, діодно-матричний детектор; одно-квадрупольний масс-спектрометр Agilent 6120 з іонізацією в електроспреї) та програмним забезпеченням Open LABCDS Software.
Самостійно та у співпраці з співробітниками цих кафедр на даний момент вже опубліковано: 2 оглядові та більш ніж 15 експериментальних статей.
Усенко Дмитро – студент 5 курсу 9 групи фармацевтичного факультету, займається фізико-хімічними дослідженнями похідних 1,2,4-тріазолу. Тема дипломної роботи: "Визначення фармакокінетики похідних 1,2,4-тріазолу."
СНТ кафедри фізколоїдної хімії Запорізького державного медичного університету функціонує на базі трьох лабораторій, метою яких є дослідження синтетичних, фізико-хімічних та біологічних властивостей синтезованих хімічних речовин, нових потенційних лікарських засобів на основі ядра 1,2,4-тріазолу. Безпосередню участь в науковій
діяльності кафедри приймають студенти, що входять до складу СНТ кафедри фізколоїдної хімії.
Усі студенти здобувають базові знання та набувають первинних навичок роботи в хімічній, аналітичній лабораторіях, а також постанови експериментів з лабораторними тваринами. Студенти, що входять до складу СНТ кафедри фізколоїдної хімії, протягом року виступають на студентських наукових конференціях (як вітчизняних так і закордонних), традиційно приймають участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, та науково практичних заходах, що проходять на базі Запорізького державного медичного університету та за його межами.