Вчені встановили, чим небезпечні миючі засоби!

Вчені встановили, чим небезпечні миючі засоби!

Норвезькі вчені протягом 20 років спостерігали за станом дихальних систем тисяч волонтерів, які часто дихало пари побутової хімії.
Регулярне використання чистячих засобів під час прибирання квартири підвищує ризик порушення роботи легенів. До такого висновку прийшла група вчених з Бергенского університету в Норвегії. Результати дослідження опубліковані в журналі American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.
Вчені 20 років стежили за станом дихальних систем 6236 волонтерів. З'ясувалося, що у домогосподарок і домробітниць - тобто тих людей, хто частіше за інших вдихав пари побутової хімії - обсяг видиху за рік знижувався на 4,3 мл і на 7,1 мл відповідно. Це можна порівняти з показниками курців з двадцятирічним стажем.
Шанс захворіти на астму у людей, які регулярно використовували засоби для чищення, також підвищувався на 12,3% для домогосподарок і на 13,7% - для професійних прибиральниць.
За словами одного з авторів дослідження, професора Сесілії Сванес, вони з колегами ставили перед собою мету вивчити саме довгостроковий ефект, який чинить на здоров'я людей побутова хімія.
Вчені побоювалися, що подібні хімікати, завдаючи "незначної шкоди з кожним днем, рік за роком", в результаті накопичуються в організмі і завдають непоправної шкоди здоров'ю, і, на жаль, їх здогади підтвердилися.

Нобелівська премія з хімії 2018 року

Нобелівська премія з хімії 2018 року

Нобелівську премію з хімії 2018 року вручили за "направлену еволюцію ферментів та роботу над дисплеем фагів, що продукують пептиди та антитіла". Це стало відомо на прес-конференції Нобелівського комітету у середу, 3 жовтня 2018 р. Нагородили за це Френсіса Х. Арнольда, Джорджа П. Смітта та сер Грегорі П. Вінтера.

Як купити полуницю та не отруїтися?

Як купити полуницю та не отруїтися?

На сьогодні дуже важко знайти та розпізнати свіжі фрукти та овочі, що не містять різних харчових домішок. Адже вони завдають шкоди здоров’ю людини. Тому хіміки харчової промисловості поділилися важливою інформацією, як вибрати правильну полуницю.

Екстракт кульбаби вбиває всі види раку!

Екстракт кульбаби вбиває всі види раку!

Зростаючі в кожному дворі кульбаби володіють величезним потенціалом, спрямованим на боротьбу з раком.